XML BAYİLİK

 

XML Tedarik sistemimize başvuru yapabilmek için öncelikle bir vergi mükellefi yetkinizin olması gerekmektedir.

 

Başvurunuzu info@fassassilver.com adresine mail yolu ile yapabilirsiniz.

 

Başvurunuzun bize ulaşmasının ardından gerekli kontrol yapıldıktan sonra uygun görüldüğü takdirde, kayıtlar ve evraklar (Vergi Levhası, imza beyannamesi, kimlik fotokopisi, iş ortaklığı sözleşmesi) tamamlanarak iş ortaklığınız aktif edilmektedir.

 

Türkçede stoksuz satış olarak da ifade edilen drop-shipping, stok tutmak yerine, gelen siparişleri tedarikçi firmaya yönlendirerek, ürünleri tedarikçinin deposundan müşteriye ulaşması üzerine kurulu bir iş modelidir.

 

Düşük sermaye ve işletme giderleri gibi avantajları olduğu için özellikle e-ticarete yeni başlayan girişimciler tarafından tercih edilir. Kullanım şekli olarak, stok tutmayan yeni e-ticaret işletmeleri tedarikçileri aracılığı ile bu ürünleri e-ticaret sitelerinde sergiler ve son kullanıcıların satın almalarına olanak sağlarlar. Böylece depoda stok tutulmayan ürünlerde satışa sunulmuş olur ve gönderimi tedarikçinin deposu üzerinden sağlanır. 

 

SİPARİŞ

Başvurunuz onaylandıktan sonra tarafınıza iletilen iş ortağı giriş bilgileriniz ile "www.fassassilver.com" adresimizden giriş yaparak siparişinizi oluşturmanız gerekmektedir. Hafta içi saat 14:00 a kadar verilen siparişler aynı gün kargoya teslim edilmektedir. 14:00 dan sonra verilen siparişler bir sonraki gün kargoya teslim edilmektedir. Kargo işlemleri maksimum 3 iş günü içinde yapılmaktadır. Ödemelerinizi siparişiniz sırasında Kredi Kartı ile ve Havale seçeneği ile pesin olarak yapmanız gerekmektedir. Müşterinize kapıda ödeme olarak gidecekse siparişinizi verirken kapıda ödeme seçilmeli ve müşterinizin bilgileri kargo kısmına girilmelidir. Siparişinizi oluşturmanızın ardından teslimat bilgileri olarak, ister müşteri teslimat bilgilerini isterseniz de kendi bilgilerinizi tarafımıza ulaştırarak siparişiniz tamamlanmış oluyor. Siparişlerinizi doğrudan müşterilerinize gönderebiliyoruz. Bunun için müşterinizin adına kestiğiniz faturanızı ya da kargo şablonunu bize mail yolu ile ulaştırmanız yeterlidir ve ya siparişi notu kısmına kargo şablonundaki bilgilileri girerek siparişi tamamlayabilirsiniz.

 

KAR MARJI

Ürün kar oranları, XML Bayilik Sözleşmesin de belirtilmiştir. XML çıktısında size, KDV dahil olarak son kullanıcı satış fiyatları ile gönderilmektedir. Çeşitli dönemlerde bayilerimize özel kampanyalar ile müşterilerinize uygun fiyatlar sunabilme imkanı buluyorsunuz. 

 

FATURALANDIRMA

Oluşturduğunuz siparişlerin faturaları her ayın son günü toplu olarak  kesilmektedir.

 

KULLANIM BEDELİ

XML yıllık kullanım bedeli kısa bir süre için ÜCRETSİZDİR.

 

İADE ve GARANTİ ŞARTLARI

Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik vasfını kaybetmiş, bir başka müşteri tarafından satın alınamayacak olan ürünlerin iadesi kabul edilememektedir. Bayi tarafından iade yapılan ürünlerde nakit yada kredi kartına ödeme olarak iade yapılmamaktadır. İade edilen ürün bakiyenize artı olarak eklenmektedir. Tüm ürünler kargoya verilmeden önce mutlaka kamera denetiminde kontrol edilir. Kargoda oluşabilecek sorunlar için mutlaka müşterinizi uyarmanız, ilgili kargo kuryesi yanında paketini açması ve kontrol etmesi, herhangi bir sorun ile karşılaşılması halinde mutlaka hasar tespit tutanağı tutturulmalı aksi takdirde hasarlarda ki sorumluluk alıcı ve satıcıya aittir.

 

XML TEDARİĞİ ve KULLANIMI

Aldığınız XML hizmetini sadece vereceğiniz IP üzerinde konumlanan tek domain üzerinden kullanma hakkı verilmiştir. Ürün resimlerini tüm sosyal medya hesapları üzerinde kullanabilirsiniz.  Dilediğiniz tüm platformlarda satış yapabilirsiniz. XML Bayilik Sözleşmesi yıllık olarak yapılmaktadır ve her yıl yenilenmektedir.